Gündem

Yasin Ökmen medikal sektöründeki başarısının sırlarını açıkladı

Sivaslı Genç Girişimciden Körfez ülkelerine Medikal Sektöründe Büyük Adım Medikal sektöründe Dubai, Katar, Kuveyt ve Arap yarımadası...

Sivaslı Genç Girişimciden Körfez ülkelerine Medikal Sektöründe Büyük Adım

Medikal sektöründe Dubai, Katar, Kuveyt ve Arap yarımadası başta olmak üzere parça üretimi ve teslimatı ile başlayan genç girişimci Yasin Ökmen, çeşitli ülke ziyaretleri ve ticari anlaşmalar ile bugünlerde ortadoğu ve balkanlar da Türkiye’nin ticari hacmine destek olarak istihdam sağlıyor.

Genç girişimci iş insanı Yasin Ökmen; ”Orta doğu ve balkanlar başta olmak üzere Türkiye’nin politik bağlantıları ve gümrük anlaşmaları sayesinde medikal sektöründe iyi bir konumda olduğunu biliyoruz, yakın dönemde yaşadığımız pandemi sağlık sektöründe cihaz ve parça temini konusunda büyük bir arz kısıtı yaşattı.

Fakat bu alanda ki tecrübemizle ayakta kalarak, bizlerde firmamız ve ekibimiz ile sadece Türkiye’nin medikal sektöründe ki ihtiyaçları ve beklentileri ile yetinmiyor, devletimizin bizlere sunduğu imkanlar ile bölgemizde iyi bir sektör temsilcisi oluyoruz.” dedi

Sektörde Türkiye’nin stratejik konumu ve uzak doğu ülkeleri ile olan ticari bağlantılarının çok önemli bir şekilde orta doğuda temsilcisi olmayı sağladığını ifade eden genç iş insanı Yasin Ökmen, Türkiye’nin iç pazarında Bayraktar-Aselsan grubu ile de işbirliklerinde bulunduğunu ifade etti.

Dubai, Katar, Bahreyn ve Suudi Arabistan olmak üzere uluslararası Dünya’da Tıbbi Cihaz ihracatını başarıyla gerçekleştiren Yasin Ökmen 2022 yılında’da Zorlu Medikal ( زورلو ميديكال) Dubai şirketini kurmuş ve yaptığı yatırımlar sonucunda Dubai golden vize almıştır. Arap ülkeleri arasındaki ticari hacmini ve portföyünü genişleterek kanser tanı, MR LİNAC, EMAR, TOMOGRAFİ, SOLUNUM, ULTRASON cihazlarının satışlarını gerçekleştirmiş.

Türkiye’nin ihracatına katkı sağlayan girişimciliği ile büyük başarılara imza atan Yasin Ökmen , 2023 yılı ” Türkiye Yüzyılı” vizyonu çerçevesinde Türkiye’nin nitelikli sağlık hizmetlerinin dünyaya tanıtılması ve bu alandaki pazar payının arttırılmasına yönelik çalışmalar yapmaktadır. ZORLU ONCOLOGY CANCER HOSPITAL (مستشفى الأورام زورلو) projesi kapsamında yüksek kalitede çağdaş tıbbın tüm gereklerini uygulayarak etkin ve nitelikli sağlık kurumunu 2025 yılında hayata geçirmeyi planlamaktadır.