Kültür ve Sanat

Talat Er Bakırköy korosundan “VATAN SAĞ OLSUN” konseri

Talat Er korosunun “VATAN SAĞ OLSUN” konserine yoğun ilgi

Ünlü müzisyen Talat Er’in şefliğini yaptığı, “Talat Er Bakırköy Türk Sanat Müziği Korosu”, Cem Karaca Kültür Merkizi’nde muhteşem bir konser gerçekleştirdi.

Pençe-Kilit Harekâtı’nda şehit olan dokuz askerimize ithafen oluşturulan repertuvar, konuklara duygusal anlar yaşattı.  Zaman zaman Türk bayrakları eşliğinde söylenen şarkılara eşlik eden konuklar, gözyaşlarını tutamadı. Talat Er Bakırköy Korosu Başkanı Mustafa Akdoğan ve Başkan Yardımcısı Mehtap Bektaş’ın titiz çalışmaları sonucu gerçekleşen, yaklaşık iki saat süren konsere, sanatseverler büyük ilgi gösterdi.

Konser  öncesi şehitlerimizi anan ve gözyaşlarını tutamayan Keman Sanatçısı ve Bestekâr Talat Er, şunları söyledi: “Ülke olarak şehitlerimize çok üzüldük. İçimiz kan ağlıyor. Ülkesini çok seven duyarlı bir sanatçı olarak, şehitlerimizi, acılarımızı ve vatan sevgimizi ağıtlara ve kahramanlık türkülerimize yansıtmak istedik. Birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız olan bu günde bütün şehitlerimizin mekânı cennet olsun. Ülkemizin başı sağolsun…”